Čím jsou výjimečné mobilní telefony ALIGATOR?

Je mnoho situací, bez kterých si dnes již nedokážeme představit, že bychom neměli k dispozici mobilní telefon. Používáme mobilní telefony k práci i zábavě, ke spojení s rodinou i přáteli. Občas jsou nám velmi nápomocné i při řešení problémů. Například když se ocitneme uprostřed noci sami s porouchaným automobilem. Dalo by se říct, že si bez nich běžný život již nedokážeme představit a mobil má dnes každý. Možná až na jednu výjimku. Starší lidé, kteří ač by mobilní telefon používali rádi, mají často odůvodněné problémy s přístroji vybavenými množstvím funkcí, ztrácejí se v nepřehledných menu a nastavení, o které nestojí, ale telefony jsou jimi napěchované už i v nejnižší cenové relaci.

Velkým problémem bývají také malé displeje plné různých položek, nekontrastní zobrazení a v neposlední řadě malé číslice a písmena. Jak ukazuje dlouhodobé sledování zájmů seniorů, většina chce používat mobilní telefony k účelu, který znají - tedy k telefonování, pohodlně a spolehlivě, bez obav z toho, že se náhodou připojí na internet nebo omylem použijí jinou placenou službu.

Abychom pomohli seniorům se vstupem do mobilního světa, připravili jsme speciální mobilní telefony ALIGATOR, které vynikají svou praktičností a vzhledově přitom rozhodně nezaostávají. Řekli jsme si, že telefon pro seniory musí být přítelem, osobním asistentem i záchranou v případě nouze. Měl by mít pevnou konstrukci, aby vydržel pád na zem. Velká tlačítka, pro snadné ovládání i s hůře citlivými prsty. Nesmí samozřejmě chybět velké číslice a písmena na dobře čitelném displeji. Zamykání klávesnice i ovládání hlasitosti musí být jednoduché, tak jak to jen jde. Důležitou funkcí, která nesmí chybět, je SOS tlačítko a nastavení rychlých voleb jednotlivým klávesám. To vše musí být snadno pochopitelné a intuitivní. Značce ALIGATOR se podařilo tyto požadavky skloubit a vznikl první model seniorského telefonu ALIGATOR A300 Senior, který se stal ihned prodejním hitem a dodnes jej mnoho seniorů používá. Značka ALIGATOR ale neusnula na vavřínech a nyní má ve své nabídce rozsáhlé portfolio od nejjednodušších seniorských telefonů se základními funkcemi až po modely určené pro aktivní seniory či dokonce děti.